| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 30 % |
| Length | 17.6 mm |
| Width | 7.4 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Number of Pins | 4 |
| Resistance | 1.9 Ω |
| Height | 15.2 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 7.4 mm |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Type | Power Line |
| Current Rating | 350 mA |
| DC Resistance (DCR) | 1.9 Ω |
| Max Current Rating | 350 mA |
| Test Frequency | 10 kHz |
| Military Standard | Not |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 10 months ago) |
| Number of Lines | 2 |
| Inductance | 22 mH |
| Core Material | Ferrite |
| inductance tolerance | -30 % |
| Max DC Current | 350 mA |
| DC Current | 350 mA |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
